Στην κορυφή και αήττητος παρέμεινε ο ΑΣΚ, νίκησε και την ΕΑ Παραλίας
Αθλητισμός
06/11/2017 | 10:39

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά και να παραμένει στην κορυφή της Α1 ΕΣΚΑ-Η!

Η ομάδα της Κεφαλονιάς νίκησε στο Αργοστόλι και την ΕΑ Παραλίας με 72-50 και έκανε το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα!

Ο ΑΣΚ παραμένει αήττητος και στην κορυφή της βαθμολογίας  και με την απόδοσή του έχει κεντρίσει τα βλέμματα της κατηγορίας.

Στο κυριακάτικο παιχνίδι, αν και ξεκίνησε νωθρά δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να πάρουν διαφορά έξι πόντων στο 11ο λεπτό (16-22), στην συνέχεια συνήλθε και ήταν άκρως εντυπωσιακός.

Πέτυχε ένα επιμέρους σκορ 20-2, έχοντας ως βάση του την εξαιρετική του άμυνα και ξέφυγε με σκορ 36-24 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, απλά διατήρησε τα ηνία του αγώνα και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο μέχρι το φινάλε!

Για άλλη μία φορά, όσοι παίκτες χρησιμοποίησε ο Λεωνίδας Παπαδάτος, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό!