Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής
Ήττα για τον Παλληξουριακό στο Ληξούρι από τη Ζάκυνθο
Αθλητισμός
11/03/2018 | 17:00

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε ο Παλληξουριακός στο Ληξούρι κόντρα στη Ζάκυνθο, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 2’ με γκολ του Καραμαλίκη, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη η Ζάκυνθος πέτυχε άλλα δυο γκολ με τους Κεϊτά (59’) και Καραμαλίκη (73’), ενώ ο Παλληξουριακός κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 87’ με τον Μπαλάσκα.

ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ (Σπύρος Παπαδάτος): Αντωνίου, Καπάτος, Ζάβαλης, Βαλεντής, Πολυδωράτος, Κόμητας, Καδάϊ, Αντωνάτος Η. (86′ Μουρελάτος), Πολλάκης (79′ Μπαλάσκας), Μπράτι (72′ Χασάϊ), Αραβαντινός (60′ Αντωνάτος Κ.).

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Δημήτρης Νόλης): Διαμαντής, Κίτος, Τριανταφυλλίδης (90′ Βαρότσης), Ράδης, Λιάμης, Μαρίνος, Τσιριγώτης, Τσουκαλάς (62′ Άμος), Κεϊτά, Καραμαλίκης (74′ Σερραντί), Σκοζάϊ (68′ Κυριάζος).