![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2020/07/DSC08058.jpg)
Στο Λιθόστρωτο, περπάτησε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξης Τσίπρας, το πρωί της Παρασκευής, συνοδευόμενος από τους τομεάρχες του κόμματος Κατερίνα Νοτοπούλου και Νεκτάριο Σαντορινιό.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με αρκετούς καταστηματάρχες, αλλά και εργαζόμενους, οι οποίοι του εξέφρασαν τα προβλήματα του κλάδου.
Τον Αλέξη Τσίπρα συνόδευε η τέως βουλευτής του Νομού μας Αφροδίτη Θεοπεφτάτου, ο τέως περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων Θόδωρος Γαλιατσάτος, ο τέως αντιπεριφερειάρχης Τουρισμού Σπύρος Γαλιατσάτος, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Αργοστολίου Νικόλας Βαλλιανάτος, στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ, αλλά και αρκετός κόσμος.
Ο Αλέξης Τσίπρας, δεν παρέλειψε να φωτογραφηθεί με αρκετούς συμπολίτες μας, αλλά και τουρίστες, τους οποίους συνάντησε στους δρόμους της πόλης μας.
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)