Λύγισε στο τελευταία λεπτά η ομάδα του Ληξουρίου με 69 – 74 υπέρ του Ίφιτου Πύργου.
Το πάλεψε ο ΝΕΟΛ και έχασε στις …λεπτομέρειες
Μπάσκετ
16/01/2012 | 01:00

Η μάχη του ΝΕΟΛ με τον Ίφιτο Πύργου έληξε με ήττα της ομάδας μας (σκορ 69-74). Αν και ξεκίνησε δυναμικά ο ΝΕΟΛ και κέρδιζε τον Ίφιτο στα πρώτα λεπτά, έγινε η ανατροπή και ο Ίφιτος άλλαξε την άμυνα του. Η πρώτη περίοδος έληξε με 21-17, ενώ το ημίχρονο 34-33. Μετά ο αγώνας συνεχίστηκε σώμα με σώμα, καλάθι με καλάθι ώσπου κατάφερε η Πυργισιάνικη ομάδα να νικήσει. Για τον ΝΕΟΛ ξεχώρισαν οι Συνοδινός 22 (2), και Γ. Αντωνάτος (24). Για τον Ίφιτο  ξεχώρισαν οι Γιώργος Μπεκρή που πέτυχε 34 (4) και ο αρχηγός Πάρης Ντεβενέζος.

Στο κάλεσμα της ομάδας ανταποκρίθηκαν δεκάδες φίλοι της ομάδας του Ληξουρίου. Το φωτορεπορτάζ είναι της Αριστέας Χαριτάτου.

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 34-33, 48-48, 69-74

Ληξούρι: Μπακούρος 3 (1), Ρουμελιώτης 11 (3), Συνοδινός 22 (2), Ματζαβίνος 2, Η. Αντωνάτος 2, Πρεντάνος 5, Γ. Αντωνάτος24. ζώνης από το 5ο λεπτό και μετά
Ίφιτος: Τσαμπούκας 3 (1), Μπεκρής 34 (4), Βαγγέλης 5, Ντεβενέζος 19 (1),Δημήτρουλας 7, Θ. Μπαχούρος 2, Γεωργακάκος 4, Μπουλούτας.