Παρουσία γονιών, μαθητών & φίλων έκοψε την Πρωτοχρονιάτικη Βασιλόπιτα η Φιλαρμονική Σχολής Πάλλης [εικόνες]
![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2023/01/filarmonikh17.jpg)
Πολιτισμός
29/01/2023 | 14:31
Παρουσία γονιών και μαθητών της, έκοψε την Πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα, η Φιλαρμονική Σχολής Πάλλης.
Την βασιλόπιτα ευλόγησε, ο π. Χαράλαμος Μαρκέτος, ο οποίος ευχαρίστησε, τον μαέστρο, Χαράλαμπο Μακρή και όλα τα μέλη της Φιλαρμονικής, για την αδιάκοπη παρουσία τους, στα εορταστικά – θρησκευτικά δρώμενα του Ληξουρίου.
Στην εκδήλωση έδωσαν το παρών ο Πρόεδρος της Φιλαρμονικής Ηλίας Παρίσης, ο Δήμαρχος Ληξουρίου Γιώργος Κατσιβέλης, ο αντιδήμαρχος Πολιτισμού Γεράσιμος Γαλανός κ.α.
Το φωτορεπορτάζ είναι της Αντριάνας Καραντινού.
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
23:45
19:45
18:35