Σε αγώνα για την 15η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής
Παραλίγο το διπλό ο Παλληξουριακός στον Πύργο -Ικανοποίηση για τη “χρυσή” ισοπαλία
Ποδοσφαιρο
11/02/2018 | 23:14

Στην τέταρτη του εντός έδρας ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα υποχρεώθηκε ο Πανηλειακός ο οποίος δεν ικανοποίησε με την απόδοση του, με τους «ερυθρολεύκους» να συνεχίζουν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Στα του αγώνα η ομάδα της Πελοποννήσου μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και στο 3΄ είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο ματς, με το σουτ του Νιφορόπουλου να περνά λίγο έξω από το τέρμα του Σκαμαντζούρα.

Η απάντηση από την ομάδας της Κεφαλλονιάς ήρθε στο 18΄ με το πλασέ του Μπράτι να αποκρούεται από τον Καπετανάκη. Αυτό το οποίο δεν κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι σε εκείνο το χρονικό σημείο του αγώνα, το πέτυχαν στο 44΄ τον Αντωνάτο, αποτέλεσμα το οποίο και διατηρήθηκε μέχρι το φινάε του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Κούτση μπήκαν πιο αποφασισμένοι στο παιχνίδι, προκειμένου να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης. Αυτό θα μπορούσε να είχε συμβεί στο 50΄το σουτ του Μπουρλάκη απέκρουσε δύσκολα ο Σκαμαντζούρας. Με το πέρας της ώρας o Πανηλειακός ενέτεινε την πίεση του για να φτάσει στο γκολ, ωστόσο οι προσπάθειες του δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ο Παλληξουριακός θα έφευγε με ένα σπουδαίο τρίποντο από τον Πύργο ο Κρεββατάς στο 90΄ με σουτ έκανε το 1-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κούτσης): Kαπετανάκης, Νιφορόπουλος, Λεβέντης, Κολόκας, Σούλης, Κατελούζος (83′ Κ. Ασημακόπουλος), Σέχου, Χατζηστάμου (71′ Βουργουντζής), Κρεββατάς, Μπουρλάκης, Σωτηρόπουλος

ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ (Σπύρος Παπαδάτος): Σκαμαντζούρας, Χασάι, Ζάβαλης, Ζερβός, Αρμάντο, Λυκούδης, Κόμητας, Στ. Βαλεντής, Μπράτι (67′ Α. Βαλεντής), Ηλ. Αντωνάτος (81′ Μπαλάσκας), Αραβαντινός (79′ Κ. Αντωνάτος)