Όλα τα αποτελέσματα του 12ου αγώνα δρόμου “Αντύπεια 2017”
Αθλητισμός
15/05/2017 | 17:24

Ο 12ος Αγώνας Δρόμου «Αντύπεια 2017» διεξήχθη στην Αγία Ευφημία το Σάββατο 13 Μαΐου, αφιερωμένος στη μνήμη του αγωνιστή Μαρίνου Αντύπα.

Μέσα από τον συμβολικό αυτό αγώνα δρόμου, τα τελευταία λόγια του Μαρίνου Αντύπα «Ελευθερία, ισότης, αδελφότης» παραμένουν ζωντανά και διαχρονικά, χάρη στα παιδιά, τους γονείς, τους ενήλικες, τους εθελοντές, τους συλλόγους και σύσσωμη την τοπική κοινωνία που αγκαλιάζει κάθε χρόνο τα «ΑΝΤΥΠΕΙΑ».

Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες αθλητές, ευχαριστίες κυρίως στο Α.Τ. Σάμης, τη Δημοτική Ενότητα Πυλάρου, την Εθελοντική Ομάδα Προστασίας Περιβάλλοντος Πυλάρου, τους Συλλόγους «Μαρίνο Αντύπα», «Πυλαριακό» & «Φανάρι» και σε όσους εθελοντές βοήθησαν για τη διεξαγωγή του αγώνα.

Οι μαθητές Δημοτικού ή Γυμνασίου που συμμετείχαν προαιρετικά στην κατηγορία των 5 χιλιομέτρων, βραβεύτηκαν τιμητικά με βάση τη σειρά τερματισμού στην κατηγορία Λυκείων ως εξής:

Βουτσινά Αντζελίνα (Γυμνάσιο) 1η

Πετράτος Παναγής                      1ος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ «ΑΝΤΥΠΕΙΑ 2017»

Τα αποτελέσματα ανά κατηγορίες είναι τα εξής:

             ΑΝΔΡΩΝ 19-30

 

  ΓΥΝΑΙΚΩΝ 19-30

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Σταμούλης Παναγής
2ος Καρλής Θεόδωρος 2η
3ος Μίχος Παναγιώτης 3η

 

  ΑΝΔΡΩΝ 31-40   ΓΥΝΑΙΚΩΝ 31-40
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Κουλουμπής Παρίσης 1η Καραμπέτσου Κατερίνα
2ος Λάσκαρης Συμεών 2η Σαμόλη Ευαγγελία
3ος Πρεντάνος Νίκος 3η Κοσμετάτου Ρεγγίνα

 

  ΑΝΔΡΩΝ 41-50   ΓΥΝΑΙΚΩΝ 41-50
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Παπαλάμπρος Λάμπρος 1η Αναστασάτου Αθανασία
2ος Σταθάτος Παναγής 2η Κλεφτοσπύρου Γιούλη
3ος Κούρος Κωνσταντίνος 3η Καμινάρη Μαρία

 

  ΑΝΔΡΩΝ 51+   ΓΥΝΑΙΚΩΝ 51+
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Σιδηρόπουλος Νίκος 1η Μπενετάτου Ζαχαρούλα
2ος Αλεξανδράτος Παναγής 2η Βαρδαραμάτου Ρένα
3ος Κόκκινος Παναγιώτης 3η Παπαλεξάτου Ιωάννα 

  1. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ «ΑΝΤΥΠΕΙΑ 2017»
                                                                                                                                                         

Τα αποτελέσματα ανά κατηγορίες είναι τα εξής:

     NHΠΙΑ ΑΓΟΡΙΑ έως 5 ετών   NHΠΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ έως 5 ετών
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Ρασσιάς Ορέστης Γασπαρή Ιφιγένεια
2ος Φάμπιο Μέρκα 2η Μαρκαντωνάτου Νικολέτα
3ος Ανδριάνο Σινάι 3η Σκριβάνου Ηρώ

 

  ΑΓΟΡΙΑ Α΄- Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ   ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α΄- Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Σαντιράι Σουλειμάν 1η Χίλαι Κατερίνα
2ος Σαλίαι Αργουέρο 2η Μπραχάι Αγγελική
3ος Μιρτεζά Γκρέμι 3η Κλαουδάτου Ελευθερία

 

  ΑΓΟΡΙΑ Γ΄- Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ   ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ΄- Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Πρεντάνος Παναγιώτης 1η Πρεντάνου Αγγελική
2ος Κλαουδάτος Λευτέρης 2η Γιακουμάτου Πηνελόπη
3ος Ποταμιάνος Ιωάννης 3η Ντελάι Μαρία-Αγγελική

 

  ΑΓΟΡΙΑ Ε΄-ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ   ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄- ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Δημητρίου Ευθύμιος 1η Λουκάτου Δέσποινα
2ος Μπερδεμπές Χρήστος 2η Μιχελή Κατερίνα
3ος Βρεττός Γεώργιος 3η Παπαδάτου Μαρία

 

  ΑΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ   ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος Γασπαρής Άγγελος-Διονύσιος 1η Σαλία Ντεσέιλντα
2ος Σαλία Ρωμέο 2η Παπαδάτου Μαρίνα
3ος Αλεξανδράτος Απόλλωνας 3η Βαλλιανάτου Βάλια & Κουγιανού Αλίκη

 

  ΑΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

1ος Φάντης Ευάγγελος
2ος Μιχελής Ευαγγελινός
3ος Μπαλλάι Κέλιον

eKefalonia
eKefalonia
eKefalonia
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Anassa Clothing Γυναικεια Ρουχα
Real Estate Kefalonia
Kefalonia Transfer