Ο ΑΣΚ “διέλυσε” για δεύτερη φορά τον Έσπερο
Αθλητισμός
04/02/2018 | 10:59

Ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά «διέλυσε» την ομάδα της Πάτρας για δεύτερη φορά την φετινή σεζόν.

Ο ΑΣΚ νίκησε την ομάδα Νέοι Εσπερος ΑΟΠΑ με 70-52 στο κλειστό της Αλεξιώτισσας και έκανε έτσι άνετα το 16 στα 16 στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Αν και στο πρώτο 10λεπτο ξεκίνησε μουδιασμένα, ο ΑΣΚ πήρε φόρα στην συνέχεια και με ένα επιμέρους σκορ 8-27 πήρε διαφορά που δεν την έχασε ποτέ.

Μάλιστα ήταν τόσο άνετη η νίκη που στα τελευταία λεπτά ο προπονητής Λεωνίδας Παπαδάτος, έδωσε λεπτά συμμετοχής και στους μικρούς της ομάδας στον αγώνα!

ΝΕΟΙ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΑΣΚ  52-70

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μακρόπουλος – Τσακιράκης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 25-33, 35-44, 52-70

ΝΕΟΙ ΕΣΠΕΡΟΣ (Μπαζίνας):  Πανόπουλος 14, Μπαρδάκης 2,Κοροβεσης, Κουραχάνης 7 (1), Καλογιαννης 5 (1), Αποστολοπουλος 5 (1), Σκουτας 2, Μιχαλόπουλος 2, Κατσαβοπουλος 2, Γιαννακοπουλος 11 (3), Κογιωνης, Νατσκος 2.

ΑΣΚ (Παπαδάτος Λεωνίδας): Χουλιαράς 3, Χρηστάτος, Χατζής 11, Μπαχός 12 (2), Θεοδωράτος 3 (1), Μητρόπουλος, Ακτύπης 18 (1), Καραπέτσας 2, Βαλλιανάτος 8, Τσαπρούνης 15.