Κόντρα στον Α.Ο. Τσιλιβή
Νικηφόρα πρεμιέρα για τον Παλληξουριακό στη Γ’ Εθνική [εικόνες]
Αθλητισμός
11/10/2020 | 17:23

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο Παλληξουριακός που επικράτησε με 3-1 του Α.Ο. Τσιλιβή, την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Αγίου Αντωνίου στο Ληξούρι.

Ο Παλληξουριακός αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ του Μαρούδα, κατάφερε τελικά να πάρει το προβάδισμα πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με δυο γκολ του Μπράτι στο 18’ και στο 41’.

Στην επανάληψη ο Παλληξουριακός κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ με τον Σπύρο Μαρκάτο, σφραγίζοντας τη νίκη του.

Παλληξουριακός (Ζερβός): Μωραΐτης, Νεστρένκο, Χαχίας, Πολυδωράτος, Λούλουδας, Λυκούδης (23’ Βιτωράτος), Μπράτι (66’ Μαυροειδής), Καράι (88’ Σιμωτάς), Μακρίδης, Πολλάκης (66’ Μαρκάτος), Κουκοβίνος

Α.Ο. Τσιλιβή (Γεωργίου-Ενγκεμά): Χαρακτινός Δ., Παπαδόπουλος, Ελέζι, Λιβέρης Στ., Μπακάμης (82’ Δρόσος Α.), Ζαννάς, Δονούλης, Γεωργίου Α., Μαρούδας, Κόλα Ο. (56’ Σέλληνας), Κορφιάτης.