Κέρδισε εκτός έδρας τον Διαγόρα
Μέταλλο πρωταθλητή ο Κεφαλληνιακός
Μπάσκετ
07/05/2017 | 22:37

Ο ΚΑΟ πέρασε αλώβητος από την πιο καυτή έδρα του ομίλου κόντρα στην αξιόμαχη ομάδα του Διαγόρα. Αποδίδοντας πολύ καλό μπάσκετ καθ’όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και παίρνοντας κεφάλι από το 1° δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει μια εύκολη νίκη όπως αποδεικνύει και το τελικό σκορ(58-74). Η ευρεία αυτή νίκη έδωσε τη δυνατότητα στον coach να δοκιμάσει διάφορα σχήματα και συστήματα ενόψει των αγώνων playoffs.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο coach Αντωνάτος χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες, οι οποίοι απέδωσαν τα μέγιστα με αποκορύφωμα ότι στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα στην πεντάδα συμμετείχαν οι 4 “μικροί” της ομάδας,οι οποίοι τέλειωσαν τον αγώνα, χωρίς να αλλάξει η ροή του.

Τελικό σκορ: 58-74
Δεκάλεπτα:16-18,13-19,12-16,17-21. Διαιτητές:Μακρόπουλος,Αθανασόπουλος. Διαγόρας(ΣΟΥΛΙΝΤΖΗΣ): 4. ΜΑΓΚΑΦΑΣ 6,5. ΚΑΛΛΙΑΚΜΑΝΗΣ 7,6.ΓΡΑΜΝΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 3,7.ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 2,8.ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 4, 9.ΖΑΧΑΡΗΣ 1, 10.ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ 2,11.ΣΙΔΕΡΗΣ 0,13.ΦΡΑΓΚΟΥΛΙΑΣ 3 (1),14.ΠΙΤΣΟΣ 17(2),16.ΦΟΥΣΕΚΗΣ 9.

ΚΑΟ(ΑΝΤΩΝΑΤΟΣ): 4.ΚΟΥΜΑΡΙΩΤΗΣ 5,5.ΚΡΗΤΙΚΟΣ 10(1), 6.ΑΓΓΟΥΡΙΑΣ 2,7.ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΣ 0,8.ΜΠΛΕΤΣΟΣ Γ. 0,9. ΡΕΜΟΥΝΤΟΣ 12(2), 10.ΓΑΣΠΑΡΑΤΟΣ 2,11.ΜΕΓΑΛΟΣ 3, 12.ΒΑΓΓΕΛΑΤΟΣ 7(1), 13.ΔΑΜΚΑΛΗΣ 11,14.ΚΟΥΓΙΑΝΟΣ 14(1),15.ΜΠΛΕΤΣΟΣ Δ 8.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή14/5 στο Αργοστόλι με την ομάδα των Ροίτικων.

Σας περιμένουμε όλους για ακόμη μια φορά να στηρίξετε την προσπάθεια μας.