Με το δεξί στα Playoffs ο Κεφαλληνιακός
Μπάσκετ
24/05/2017 | 22:40
O Κεφαλληνιακός Α.Ο. αντιμετώπισε σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό “Αντώνης Τρίτσης”, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής των playoffs της Γ 1 ΕΣΚΑ-Η την ομάδα της Α.Ε.Κ. Κάτω Παναγιάς.
Οι παίκτες του Γιώργου Αντωνάτου μπήκαν δυναμικά από την αρχή του αγώνα και επιβάλλοντας τον ρυθμό τους άνοιξαν την ψαλίδα του σκορ από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο με διαφορά 13 πόντων!
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας συνέχισε με το ίδιο πάθος και θέληση για την νίκη, αποδίδοντας εκπληκτικό μπάσκετ! Τα τρομερά ποσοστά ευστοχίας σε συνδυασμό με την άμυνα από γρανίτη, έφεραν τον Κ.Α.Ο. να προηγείται στην ανάπαυλα του παιχνιδιού με σκορ 46-19!
Το δεύτερο ημίχρονο είχε την μορφή διαδικαστικού χαρακτήρα με τον coach Αντωνάτο να έχει την δυνατότητα να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους “μικρούς” οι οποίοι έδωσαν  το 100% της ενέργειας τους και αποδίδοντας πολύ καλό μπάσκετ έφτασαν την διαφορά ακόμη και στους 40 πόντους… Με τον πίνακα να γράφει το τελικό 80-42!
Επόμενη αγωνιστική με τις Ιτιές την Κυριακή 28 Μαΐου στα Ροΐτικα.
Ευχαριστούμε θερμά τον κόσμο που βρέθηκε σήμερα στο κλειστό και μας έδωσε ώθηση σε αυτή την μεγάλη σε έκταση νίκη!
Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ!
Διαιτητές:  Λαμπίρης-Διαμαντή. Δεκάλεπτα: 1ο 21-8, 2ο 25-11, 3ο 27-8, 4ο 7-15.  Τελικό 80-42.
ΚΑΟ ( Αντωνάτος ): Κουμαριώτης 11, Κρητικός 2, Αγγούριας 3, Χατζηχρήστος 2, Μπλέτσος Γ. 2, Ρεμούντος 10(2), Γασπαράτος , Μεγάλος , Βαγγελάτος 6, Δαμκαλής 16, Κουγιανός 20(4), Μπλέτσος Δ. 8
ΑΕΚ Κάτω Παναγιάς ( Αρχιμανδρίτης ): Τσουμάκος 3(1), Περικλέους 6(1), Φιτσάλος 11(1), Ματσάνκος , Φιτσάλος 4, Καλμίλης 6, Κόλλιας 3, Ζαφείρης 9