Στο χωριό του Αγίου
Η πρώτη παρέλαση για την Ένωση των Επτανήσων έγινε στα Ομαλά [εικόνες]
![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2018/05/parelash_omalwn3.jpg)
Κοινωνία
21/05/2018 | 13:33
Με την καθιερωμένη επιμνημόσυνη δέηση στο μνημείο Πεσόντων ξεκίνησαν οι εορταστικές εκδηλώσεις για την Ένωση των Επτανήσων στα Βαλσαμάτα και Φραγκάτα. Ακολούθησε η κατάθεση στεφάνων ενώ στο τέλος παρέλασε το δημοτικό σχολείο «Άγιος Γεράσιμος» Ομαλών κερδίζοντας το ζεστό χειροκρότημα των κατοίκων. Το δήμο Κεφαλονιάς εκπροσώπησε ο αντιδήμαρχος Σπύρος Ματιάτος.
Οι φωτο είναι του Σπύρου Καλογερά.
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
23:45
19:45
18:35