Επιστροφή στις νίκες για τον ΝΕΟΛ -Κέρδισε το Παγκράτι στο Ληξούρι [βίντεο]
Μπάσκετ
27/11/2022 | 22:29

Επιστροφή στις νίκες για ΝΕΟΛ! Στο πρώτο του παιχνίδι της νέας του εποχής μετά τις πολλές αλλαγές σε πάγκο και ρόστερ, ο ΝΕΟΛ κατάφερε να πετύχει τη δεύτερη νίκη του στον κόσμο του 1ου ομίλου της φετινής Β Εθνικής κερδίζοντας με 78-75 τον ΑΟ Παγκρατίου, που μετά το πολύ μεστό του ξεκίνημα στη λίγκα δείχνει σιγά σιγά σημάδια… ανθρωπιάς!

Μάλιστα, όντας πολύ ψύχραιμοι από τη γραμμή των βολών στα τελευταία λεπτά και μη… μασώντας στο 71-69 τρία περίπου λεπτά πριν την εκπνοή της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι λύγισαν τους Αθηναίους και πλέον κοιτούν με άλλο μάτι την υπόθεση παραμονή.

Πλέον, μετρούν 9 βαθμούς σε επτά αγώνες (δύο νίκες, πέντε ήττες), ενώ από την άλλη μεριά το Παγκράτι έπεσε στο 4-4 με την 4η διαδοχική του ήττα στο πρωτάθλημα (12 βαθμοί).