Παίζοντας ασφυκτική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και έχοντας τη τύχη με το μέρος του πέτυχε δύο γκολ κατακτώντας τη κούπα του πρωταθλητή με τελικό σκορ 2-1.
Ο Εύγερος πρωταθλητής στη Β’ τοπική Κεφαλονιάς
Αθλητισμός
11/04/2011 | 01:08

Πρωταθλητής είναι από το χθες το απόγευμα ο Εύγερος για τη Β’ τοπική κατηγορία της Κεφαλονιάς. Άξιος αντίπαλος η ομάδα του Παγκεφαλληνιακού που έφτασε στη… πηγή αλλά νερό δεν ήπιε. Η ομάδα του Νίκου Βουτσινά παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο Α’ ημίχρονο προηγήθηκε στο σκορ στο 14’ με γκολ του Φώτη Τζιβρά.

Ο Εύγερος δεν είχε πει όμως τη τελευταία του λέξη. Παίζοντας ασφυκτική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και έχοντας τη τύχη με το μέρος του πέτυχε δύο γκολ (πέναλτι το δεύτερο) κατακτώντας τη κούπα του πρωταθλητή με τελικό σκορ 2-1.

Παράπονα για τη διαιτησία του Παναγή Μολφέτα έχει ο Παγκεφαλληνιακός αφού έπαιζε στο δεύτερο με 10 παίχτες μετά από αποβολή. Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο των Κεραμειών.