Λύγισε στο τέλος ο ΑΣΚ κόντρα στον Αίολο Αγυιάς
Αθλητισμός
03/04/2017 | 14:19

Παρά την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, ο ΑΣΚ δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από τον Αίολο Αγυιάς με 63-56 για την Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Η ομάδα μας αν και ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα, χωρίς να δεχτεί καλάθι στα πρώτα λεπτά, δεν κατάφερε να κεφαλαιοποιήσει με μία νίκη αυτή την προσπάθεια.

Αν και ο ΑΣΚ προηγήθηκε με 56-55 ένα λεπτό πριν το φινάλε, ο Αίολος με ένα σερί 8-0 κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

Πλέον θα παλέψει για τις θέσεις 5-7 που οδηγούν στα πλέι οφ.

Επόμενος αγώνας με την Ολυμπιάδα Πατρών στο Αργοστόλι.

Διαιτητές: Καρακασης, Ασλανιδης

Δεκάλεπτα: 11 – 13, 33 – 27, 44 – 47, 63 – 56

ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ (Παπαδημητρίου) Tσιουβέλης 2,Tσαρμποπουλος 7(1),Στεφανιδης,Καποτας 14 (3),Σουλιωτης 16 (2),Σκροπολιθας 13 (2), Γιωτοπουλος 5,Σταικος 6.

ΑΣΚ (Φ. Ροδοπουλος): Χρηστατος, Βλασσοπουλος, Μουικης Γιάννης , Γιαννατος 12(2),Θεοδωρατος 2,Μπαχος 6 (2), Λιακος 2, Μητροπουλος, Ακτυπης 17 (4), Καραπετσας 5,Βαλλιανατος 3, Καβαλιερατος 9.