Αστέρας Αμαλιάδας και Αχαϊκή κέρδισαν την άνοδο στη Γ' Εθνική
Βαριά ήττα στο φινάλε για την Εικοσιμία
Αθλητισμός
05/06/2016 | 18:14

Βαριά ήττα για την Εικοσιμία από τον Αστέρα Αμαλιάδας στο φινάλε των αγώνων μπαράζ για άνοδο στην Γ’ Εθνική.

Η ομάδα μας την τελευταία αγωνιστική ηττήθηκε με το βαρύ 7-1 από τον Αστέρα, που εξασφάλισε την άνοδο στη Γ’ Εθνική, μαζί με την Αχαϊκή, η οποία την ίδια ώρα επικρατούσε του Α.Ο. Τσιλιβή με 4-0.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4’ 1-0 Μετά από κόρνερ του Μενίκου κεφαλιά ο Μπαρδούσης και ο Αστέρας ανοίγει το σκορ

10’ ωραία κεφαλιά Κολοτούρου σύριζα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι

13’ Ο Σταθάτος μόνος από αριστερά με βολέ τράνταζε το οριζόντιο δοκάρι

15’ από γύρισμα Μπράβου, σουτ του Μπουρούκη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων και ο Μπαρδούσης με μονοκόμματο σουτ έκανε το 2-0

18’ Νέο σουτ από τον Σταθάτο στο κάθετο δοκάρι

20’ Πρώτη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπούσι να πιάνει το μονοκόμματο σουτ και η μπάλα να περνά μόλις άουτ

30’ το 3-0 με γυριστό σουτ του Κολοτούρου, μέσα από την περιοχή. Το πιο ωραίο γκολ του αγώνα έως τώρα.

38’ καλό σουτ του Μαρκόπουλου έδιωξε εντυπωσιακά ο Κολυβάς

39’ νέο σουτ του Μπουρούκη απέκρουσε και πάλι εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων

Τέλος ημιχρόνου με τον Αστέρα να πανηγυρίζει την άνοδο στην Γ’ Εθνική.

50’ ωραίο «κόψιμο» του Μενίκου μέσα στην περιοχή και ο επερχόμενος Σταθάτος κάνει το 4-0

53’ το 5-0 από τον Σταθάτο, μετά από προσπάθεια του Παρασκευόπουλου και παράλληλη σέντρα του τελευταίου

60’ και 6-0 από τον Λόξα που μόλις πριν από ένα λεπτό πήρε την θέση του Κολοτούρου! Με ωραίο τεχνικό σούτ το έκτο γκολ του Αστέρα που δεν λυπάται τους φιλοξενούμενους!

67’ Το 6-1 ή αλλιώς το γκολ της «τιμής» για τον ΑΟ Εικοσιμία με άπιαστο σουτ του Τανουσάι στο «Γ» της εστίας του Αστέρα

75’ το 7-1 για τον Αστέρα με ένα άπιαστο σουτ του Μπουρούκη, στο «Γ» της εστίας των φιλοξενούμενων. Ο Αστέρας συνεχίζει με 10 παίκτες αφού τραυματίστηκε ο Λ. Μαρκόπουλος και αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο, ενώ η ομάδα της Ηλείας έχει κάνει και τις τρεις αλλαγές της.

Τελείωσε ο αγώνας με τον Αστέρα να νικά με 7-1.

Αστέρας και Αχαική παίρνουν την άνοδο στην Γ’ Εθνική.

Οι συνθέσεις:

ΑΣΤΕΡΑΣ (Αλ. Γαβριλόπουλος) : Φλίγκος, Ζώντος, Βραχνής (67′ Μαρίτσας), Μπαρδούσης, Μπουρούκης, Μπράβος (64′ Νικολόπουλος), Μενίκου, Σταθάτος, Κολοτούρος (59′ Λόξας), Μαρκόπουλος, Παρασκευόπουλος

ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ: Κολυβάς, Κουμαριώτης, Κοκόσης, Πολλάτος Δ., Ψάλτης, Αποστολάτος, Καπλάνι (64′ Καραίσκος), Στεφανάτος, Κορσιάνος, Μπούσι, Τανουσάι