Το κατηχητικό του Αργοστολίου στις 30 Ιανουαρίου τίμησε την Εορτή των Τριών Ιεραρχών με Θεία Λειτουργια ,που τελέσθηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελιστρίας Αργοστολίου.
Το κατηχητικό Αργοστολίου έκοψε τη βασιλόπιτα του!
![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2016/02/μητροπολιτης-παιδια.jpg)
Εκκλησία
02/02/2016 | 09:06
Το κατηχητικό του Αργοστολίου στις 30 Ιανουαρίου τίμησε την Εορτή των Τριών Ιεραρχών με Θεία Λειτουργια, που τελέσθηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελιστρίας Αργοστολίου, παρουσία του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτου μας κ.κ. Δημητρίου, ο οποιος και εξήγησε τη σπουδαιότητα της εορτής των Τριών Ιεραρχών . Στη συνέχεια παρετέθη πρωινό για τα παιδιά και κοπη της Βασιλόπιτας του Κατηχητικού απο τον Σεβασμιώτατο μας, ο οποίος δεν παρέλειψε να κουβεντιάσει με κάθε παιδι ξεχωριστά!
Το δώρο του τυχερού της Βασιλόπιτας προσφέρθηκε από τον Μητροπολίτη μας και ήταν μια εικόνα της Παναγίας μας απο το Μαρκόπουλο-της Φιδούσας!
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
23:45
19:45
18:35