Στις 6 το απόγευμα θα συνεδριάσει η διευρυμένη Νομαρχιακή Επιτροπή της ΝΟΔΕ στο ξενοδοχείο ΜΙΡΑΜΑΡΕ, όπου θα γίνει και η παρουσίαση του ψηφοδελτίου.
Σήμερα η πρώτη “γαλάζια” συγκέντρωση στο Μιραμάρε
![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2015/01/nd_upopsifioi.jpg)
Πολιτική
10/01/2015 | 10:40
Σήμερα Σάββατο στις 6 το απόγευμα θα συνεδριάσει η διευρυμένη Νομαρχιακή Επιτροπή της ΝΟΔΕ στο ξενοδοχείο ΜΙΡΑΜΑΡΕ, όπου θα γίνει και η παρουσίαση του ψηφοδελτίου στο οποίο συμμετέχουν η Τζόγια Γρουζή, ο Χαράλαμπος Λυκούδης και ο Σάββας Σαββαόγλου.
Στη Κεφαλονιά είναι ήδη απο χθες ο υπεύθυνος για τα γαλάζια ψηφοδέλτια στα Ιόνια Λάμπρος Ζωγράφος ο οποίος είχε ολονύχτια σύσκεψη στα γραφεια της ΝΟΔΕ. Απο τη χθεσινή συνάντηση οι πρώτες εκτιμήσεις αναφέρουν οτι η έδρα χτυπιέται στα ίσια απο τον ΣΥΡΙΖΑ και οτι το ψηφοδέλτιο είναι ενωτικό και έχει αρχίσει να κερδίζει και να συσπειρώνει τους γαλάζιους ψηφοφόρους.
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
23:45
19:45
18:35