Η παρουσίαση γίνεται με τη στήριξη της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Κεφαλλονιάς (Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ) και του Τ.Ε.Ι Ιονίων Νήσων
Παρουσίαση του δίτομου έργου “Λόγια Κεφαλληνιακή Μούσα”
![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2016/08/moysa.jpg)
Πολιτισμός
04/08/2016 | 14:10
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ Σάββατο 6 Αυγούστου στο Δημοτικό Θέατρο Αργοστολίου «ο Κέφαλος», Αίθουσα Διονυσίου Λαυράγκα, ώρα: 8.00μμ. Παρουσίαση του δίτομου έργου «Λόγια Κεφαλληνιακή Μούσα» των : Γεράσιμου Σωτ. Γαλανού & Λαμπρογιάννη Πεφάνη. Συμμετέχουν: Η υψίφωνος Αντωνία Καλογήρου, Σολίστ Εθνικής Λυρικής Σκηνής(Α΄ Παγκόσμιο Βραβείο Μαρία Κάλας), η Ευγενία Φορέστη-Αθανασοπούλου – πιάνο, Σταύρος Νιφοράτος-τραγούδι, Χορωδία Λειβαθούς της Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ, υπό τη διεύθυνση του μαέστρου κ. Β. Καλογηρά, Θανάσης Τρικούπης, πιανίστας, Μεταδιδάκτορας Ερευνητής Πανεπιστημίου Αθηνών.
Η παρουσίαση γίνεται με τη στήριξη της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Κεφαλλονιάς (Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ) και του Τ.Ε.Ι Ιονίων Νήσων.
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
23:45
19:45
18:35