Λιτή ήταν και φέτος η δεξίωση μετά το πέρας της μαθητικής παρέλασης για την ένωση των Επτανήσων με την Ελλάδα.
Ο Κουρής τίμησε τον Γ. Γ. Ναυτιλίας
![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2014/05/21-mai-80.jpg)
Κοινωνία
22/05/2014 | 07:06
Λιτή ήταν και φέτος η δεξίωση μετά το πέρας της μαθητικής παρέλασης για την ένωση των Επτανήσων με την Ελλάδα. Μόλις ολοκληρώθηκε οι επίσημοι οδηγήθηκαν στο χώρο του Θεάτρου, όπου ο Αντιπεριφερειάρχης κ. Σωτήρης Κουρής είχε ετοιμάσει μια μικρή δεξίωση.
Στο τέλος της εκδήλωσης ο Αντιπεριφερειάρχης βράβευσε τον Γ.Γ. Ναυτιλίας κ. Θανάση Μπούσιο και του ζήτησε να κάνει ότι μπορεί, προκειμένου να δρομολογηθεί άμεσα πλοίο στην γραμμή Ιθάκη-Σάμη-Πάτρα.
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
23:45
19:45
18:35