Ας αρχίσουμε να οργανωνόμαστε σιγά σιγά, καθώς το Μουντιάλ μπορεί να απέχει 7 μήνες, όμως χρειάζεται να κάνουμε τα... κουμάντα μας.
Οι ώρες των αγώνων στο Μουντιάλ
21/11/2013 | 11:40

Λοιπόν, πρέπει να αρχίσουμε να οργανωνόμαστε σιγά σιγά, καθώς το Μουντιάλ μπορεί να απέχει 7 μήνες, όμως χρειάζεται να κάνουμε τα… κουμάντα μας.

Θα χρειαστεί να μείνουμε ξάγρυπνοι για την Εθνική; Τι ώρα θα είναι ο κάθε αγώνας; Σε ποιο γκρουπ βρίσκεται η ομάδα του Φερνάντο Σάντος;
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Τα προκριματικά του Μουντιάλ 2014 ολοκληρώθηκαν με την Ουρουγουάη να συμπληρώνει την 32άδα της τελικ…

Ας τα βάλουμε σε μια σειρά… Η κλήρωση δεν έχει γίνει, οπότε δεν ξέρουμε ακόμα σε ποιον όμιλο θα είμαστε. Συνεπώς δεν ξέρουμε ακριβώς τις ώρες, αλλά μπορούμε να μπούμε στο κλίμα σχετικά με τις ώρες που θα παρακολουθούμε τις προσπάθειες του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της χώρας μας.

Το σίγουρο είναι πως δεν θα παίξουμε στην πρεμιέρα με τη Βραζιλία, αφού οι διοργανωτές θα παίξουν με ομάδα του 2ου γκρουπ δυναμικότητας τη 12η Ιουνίου, ενώ εμείς λογικά θα είμαστε στο 4ο γκρουπ.

Τα ματς που ξεκινούν πιο νωρίς είναι στις 19:00 ώρα Ελλάδας, ενώ αν βρεθούμε στον τέταρτο όμιλο μπορεί να παίξουμε στις 04:00 τα ξημερώματα.

Αναλυτικά:
Φάση των ομίλων

Group A

12 Ιουνίου – 23:00

Σάο Πάουλο: Βραζιλία – Α2

13 Ιουνίου – 19:00

Νατάλ: Α3 – Α4

17 Ιουνίου – 22:00

Φορταλέζα: Βραζιλία – Α3

18 Ιουνίου – 22:00

Μαναούς: Α4 – Α2

23 Ιουνίου – 23:00

Μπραζίλια: Α4 – Βραζιλία

23 Ιουνίου – 23:00

Ρεσίφε: Α2 – Α3

Group B

13 Ιουνίου – 22:00

Σαλβαντόρ: Β1 – Β2

14 Ιουνίου – 01:00

Κουιάμπα: Β3 – Β4

18 Ιουνίου – 19:00

Πόρτο Αλέγκρε: Β4 – Β2

19 Ιουνίου – 01:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: Β1 – Β3

23 Ιουνίου – 19:00

Κουριτίμπα: Β4 – Β1

23 Ιουνίου – 19:00

Σάο Πάουλο: Β2 – Β3

Group C

14 Ιουνίου – 19:00

Μπέλο Οριζόντε: C1 – C2

15 Ιουνίου – 01:00

Ρεσίφε: C3 – C4

19 Ιουνίου – 19:00

Μπραζίλια: C1 – C3

20 Ιουνίου – 01:00

Νατάλ: C4 – C2

24 Ιουνίου – 23:00

Κουιάμπα: C4 – C1

24 Ιουνίου – 23:00

Φορταλέζα: C2 – C3

Group D

14 Ιουνίου – 22:00

Φορταλέζα: D1 – D2

15 Ιουνίου – 04:00

Μαναούς: D3 – D4

19 Ιουνίου – 22:00

Σάο Πάουλο: D1 – D3

20 Ιουνίου – 19:00

Ρεσίφε: D4 – D2

24 Ιουνίου – 19:00

Νατάλ: D4 – D1

24 Ιουνίου – 19:00

Μπέλο Οριζόντε: D2 – D3

Group E

15 Ιουνίου – 19:00

Μπραζίλια: Ε1 – Ε2

15 Ιουνίου – 22:00

Πόρτο Αλέγκρε: Ε3 – Ε4

20 Ιουνίου – 22:00

Σαλβαντόρ: Ε1 – Ε3

21 Ιουνίου – 01:00

Κουριτίμπα: Ε4 – Ε2

25 Ιουνίου – 23:00

Μαναούς: Ε4 – Ε1

25 Ιουνίου – 23:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: Ε2 – Ε3

Group F

16 Ιουνίου – 01:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: F1 – F2

16 Ιουνίου – 22:00

Κουριτίμπα: F3 – F4

21 Ιουνίου – 19:00

Μπέλο Οριζόντε: F1 – F3

22 Ιουνίου – 01:00

Κουιάμπα: F4 – F2

25 Ιουνίου – 19:00

Πόρτο Αλέγκρε: F4 – F1

25 Ιουνίου – 19:00

Σαλβαντόρ: F2 – F3

Group G

16 Ιουνίου – 19:00

Σαλβαντόρ: G1 – G2

17 Ιουνίου – 01:00

Νατάλ: G3 – G4

21 Ιουνίου – 22:00

Φορταλέζα: G1 – G3

22 Ιουνίου – 22:00

Μαναούς: G4 – G2

26 Ιουνίου – 19:00

Ρεσίφε: G4 – G1

26 Ιουνίου – 19:00

Μπραζίλια: G2 – G3

Group H

17 Ιουνίου – 19:00

Μπέλο Οριζόντε: H1 – Η2

18 Ιουνίου – 01:00

Κουιάμπα: Η3 – Η4

22 Ιουνίου – 19:00

Πόρτο Αλέγκρε: Η4 – Η2

23 Ιουνίου – 01:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: Η1 – Η3

26 Ιουνίου – 23:00

Σάο Πάουλο: Η4 – Η1

26 Ιουνίου – 23:00

Κουριτίμπα: Η2 – Η3

Φάση των “16”

28 Ιουνίου – 19:00

Μπέλο Οριζόντε: 1Α – 2Β (49)

28 Ιουνίου – 23:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: 1C – 2D (50)

29 Ιουνίου – 19:00

Φορταλέζα: 1Β – 2Α (51)

29 Ιουνίου – 23:00

Ρεσίφε: 1D – 2C (52)

30 Ιουνίου – 19:00

Μπραζίλια: 1Ε – 2F (53)

30 Ιουνίου – 23:00

Πόρτο Αλέγκρε: 1G – 2H (54)

01 Ιουλίου – 19:00

Σάο Πάουλο: 1F – 2E (55)

01 Ιουλίου – 23:00

Σαλβαντόρ: 1H – 2G (56)

Προημιτελικά

04 Ιουλίου – 19:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: Νικητής 53 – Νικητής 54 (58)

04 Ιουλίου – 23:00

Φορταλέζα: Νικητής 49 – Νικητής 50 (57)

05 Ιουλίου – 19:00

Μπραζίλια: Νικητής 55 – Νικητής 56 (60)

05 Ιουλίου – 23:00

Σαλβαντόρ: Νικητής 51 – Νικητής 52 (59)

Ημιτελικά

08 Ιουλίου – 23:00

Μπέλο Οριζόντε: Νικητής 57 – Νικητής 58 (61)

09 Ιουλίου – 23:00

Σάο Πάουλο: Νικητής 59 – Νικητής 60 (62)

Μικρός τελικός

12 Ιουλίου – 23:00

Μπραζίλια: Ηττημένος 61 – Ηττημένος 62

Τελικός

13 Ιουλίου – 22:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: Νικητής 61 – Νικητής 62

rio

Πηγή: sport24.gr