![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2014/04/katsigiannhs.jpg)
Όλοι έχουν να πουν ένα καλό λόγο για τον γνωστό πολίστα Γιώργο Κατσιγιάννη. Πριν δύο χρόνια οδήγησε το ΝΟΑ στα σαλόνια της Α1 κατηγορίας στο πόλο. Πέρυσι, κάνοντας «θαύματα» ο Γιώργος και η παρέα του έφτασε στους «4» της Ελλάδος το ΝΟΑ καθώς και κόντραρε στα ίσια μεγαθήρια στο final four του Κυπέλλου Ελλάδος. Η αθλητική Κεφαλονιά ακούστηκε σε όλη την Ελλάδα.
Ο Γιώργος Κατσιγιάννης παρά τις δύσκολες οικονομικά συγκυρίες φέτος έμεινε στην ομάδα (οι περισσότεροι εγκατέλειψαν το πλοίο)και πάλεψε μέχρι τέλους. Όπως λένε φίλοι και συναθλητές ο Γιώργος στα δύσκολα φαίνεται… και δεν έχουν άδικο.
Χθες, ανακοινώθηκε και επίσημα ότι κατεβαίνει υποψήφιος στη Περιφέρεια με τον Σπύρο Σπύρου. Αυτή τη φορά ο Γιώργος θα αφήσει το …σκουφάκι του αθλητή στο πόλο και θα επιδιώξει να δώσει μάχη από το τραπέζι του Περιφερειακού Συμβουλίου στη Κέρκυρα.
Γιώργο προχώρα, είσαι γεννημένος Αρχηγός !!!
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)