Συνάντηση με τον Σύλλογο Κρεοπωλών είχε σήμερα το πρωί στο γραφείο του ο Αντιδήμαρχος Αργοστολίου Διονύσης Λυκούδης.
Επί τάπητος το θέμα των Σφαγείων στο Αργοστόλι
![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2014/10/lykoudis-4.jpg)
Πολιτική
10/11/2014 | 13:58
Συνάντηση με τον Σύλλογο Κρεοπωλών είχε σήμερα το πρωί στο γραφείο του ο Αντιδήμαρχος Αργοστολίου Διονύσης Λυκούδης. Αντικείμενο της συζήτησης ήταν το μείζον ζήτημα των σφαγείων. Οι κρεοπώλες ζήτησαν από τον Αντιδήμαρχο να αδειάσει σύντομα ο χώρος με την μετεγκατάσταση των οικογενειών Ρομά που βρίσκονται εκεί προκειμένου να ξεκινήσει το έργο.
Ο Αντιδήμαρχος τόνισε ότι αυτό έχει πλέον δρομολογηθεί και ζήτησε από τον Σύλλογο να αναλάβει την υπόθεση των σφαγείων και να τα λειτουργήσει όταν ολοκληρωθεί αυτό το έργο.
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
23:45
19:45
18:35