Σήμερα το πρωί, μέλη της Πολιτιστικής Στέγης Τρωιαννάτων καθάρισαν από τα σκουπίδια το χωριό τους, καθώς και όλο το δρόμο μέχρι τα Ομαλά
“Άστραψαν” τα Τρωιαννάτα
![](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/2016/10/koyrhs-1.jpg)
Κοινωνία
02/10/2016 | 16:51
Έκαναν τα Τρωιαννάτα να «αστράψουν». Σήμερα το πρωί, μέλη της Πολιτιστικής Στέγης Τρωιαννάτων καθάρισαν από τα σκουπίδια το χωριό τους, καθώς και όλο το δρόμο μέχρι τα Ομαλά.
Μάλιστα ο Σωτήρης Κουρής δεν παρέλειψε να ανεβάσει και σχετικές φωτογραφίες στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook, με το ανάλογο σχόλιο, γράφοντας: «Πιστεύοντας ότι οι καθαροί δρόμοι αντικατοπτρίζουν την ποιότητα πολιτισμού του τόπου μας , μέλη του συλλόγου μας , Πολιτιστική Στέγη Τρωιαννάτων , μαζέψαμε όλα τα σκουπίδια που πετάνε κατά καιρούς οι περαστικοί από το χωριό μας».
![eKefalonia](https://ekefalonia.gr/wp-content/uploads/ads/ploutarxos.jpg)
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
23:45
19:45
18:35