Τη δεύτερη στο Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής
Σπουδαία νίκη του Παλληξουριακού κόντρα στη Βάρδα
Αθλητισμός
05/11/2017 | 18:36

Τη δεύτερη νίκη του στο Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής πανηγυρίζει ο Παλληξουριακός, ο οποίος επικράτησε με 3-2 του ΠΑΟ Βάρδας, σήμερα το μεσημέρι στο Ληξούρι.

Μάλιστα οι παίκτες του Σπύρου Παπαδάτου βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 25’ με γκολ του Ανδριέλου, αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Ηλία Αντωνάτο, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν και πέναλτι με τον Κωνσταντινίδη.

Στην επανάληψη ο Παλληξουριακός κατάφερε να πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων με πέναλτι του Ζαφειράτου και γκολ του Πολλάκη, με τη Βάρδα να μειώνει με εκτέλεση πέναλτι αυτή τη φορά του Λιόση.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Σπύρου Παπαδάτου στα τελευταία λεπτά του αγώνα αγωνιζόταν με 10 παίκτες μετά από αποβολή του Μπράτι.

ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ: (Σπύρος Παπαδάτος): Κουστουμπάρδης, Αραβαντινός Λ. (68 Χασάι), Αντωνάτος Κ., Ζερβός, Λούλουδας, Λυκούδης (68 Μπράτι), Κόμητας, Βαλεντής Στ., Αντωνάτος Η., Πολλάκης (78 Βαλεντής Α.), Ζαφειράτος (81 Αρμάντο).
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: (Ηλίας Φωτόπουλος): Καπουταγλής, Λιόσης, Χούσα, Νικολόπουλος, Δημητρίου (60 Μάζης), Ανδριέλος, Πολίτης Γ., Ντόμας, Καρούτης (60 Μελετίδης), Κωνσταντινίδης (82 Καλογηρόπουλος), Πολίτης Π.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παλληξουριακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Αστέρα Βλαχιώτη.