Πάλεψε μέχρι το τέλος
Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για το ΝΕΟΛ
Αθλητισμός
22/01/2018 | 19:05

Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα του γνώρισε ο Ν.Ε.Ο.Λ. με 87-76 από την Απολλωνιάδα, χθες το μεσημέρι στο Κλειστό Γυμναστήριο Περιβόλας στην Πάτρα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑ-Η.
Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκαν 18-13 στο α’ δεκάλεπτο. Στη β’ περίοδο οι επιθέσεις είχαν πρωταγωνιστικό ρόλο και το ημίχρονο έκλεισε με 42-40.
Στο γ’ δεκάλεπτο η ομάδα μας συμβάδιζε στο σκορ (60-58, 25′), όμως ένα ξέσπασμα των παικτών της Απολλωνιάδας έφερε τη διαφορά σε διψήφια τιμή (72-61, 30′). Στη δ’ περίοδο ο Ν.Ε.Ο.Λ. δεν κατάφερε να ισορροπήσει την κατάσταση, με αποτέλεσμα να ηττηθεί φυσιολογικά με 87-76.

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 42-40, 72-61, 87-76

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ (Δελέγκος): Παπαφωτίου, Παρασκευόπουλος 2, Παπανδρεόπουλος, Μπαζίνας Π. 24(3), Ερμείδης 11, Κασπίρης 13(1), Χριστόπουλος, Μπαζίνας Ν. 5, Κουρέπης 26, Κυριαζής 6(2)

Ν.Ε.Ο.Λ. (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 14, Παπαγιάννης 4, Συνοδινός Π. 8(1), Ντούλες 6(2), Βεργανελάκης 9(1), Συνοδινός Χ. 4, Λιάκος, Σκροπολίθας, Μαρούλης 9, Τρυφωνόπουλος 22