Ασταμάτητος ο ΑΣΚ! Νίκησε και τον Αίολο και έκανε το 10 στα 10 στην Α1 ΕΣΚΑ-Η!
Αθλητισμός
10/12/2017 | 18:33

Δεν σταματάει πουθενά φέτος ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά. Νίκησε πριν από λίγο στο κλειστό της Αλεξιώτισσας και τον Αίολο Αγυιάς με 60-54 και έκανε το 10 στα 10 στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Ο ΑΣΚ απολαμβάνει αήττητος την μοναξιά της κορυφής και δείχνει πως είναι ικανός να φτάσει μέχρι το τέλος της… διαδρομής!

Κόντρα στον Αίολο έδειξε για μία ακόμη φορά τα χαρίσματά του και αν και βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο (30-25) κατάφερε τελικά να φτάσει σε μία σπουδαία νίκη.

Με σούπερ τον Κώστα Τσαπρούνη σε  άμυνα και επίθεση και με σουτ από την περιφέρεια, ήταν αδύνατον να περιοριστεί από την αντίπαλη άμυνα.

Ο Κώστας Ακτύπης στο δεύτερο ημίχρονο κατέβασε την μπάλα και ηρέμισε την ομάδα , οργανώνοντάς την σωστά.

Ο Νικόλας Βαλλιανάτος ηταν φοβερός σε άμυνα και επίθεση, ενώ ο Σπύρος Θοδωράτος έκανε όλη την βρώμικη δουλειά.

Φυσικά συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους τους παίκτες που αγωνίστηκαν.